KONST / Litografier / Litografi 10256008
*
nr 1025 6008
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Litografi, Max Ernst (1891-1976), 65/79, Ur Pierre Hebey, "Festin X", 1974, bladets mått: 47x35
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 19:52:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 16:34:22
1
2.600 kr
11/3 10:09:12
2
2.200 kr
11/3 10:09:12
1
2.400 kr (Budbetjänt)
14/3 11:31:58
1
3.200 kr
14/3 18:46:18
3
2.600 kr
14/3 18:46:18
1
2.800 kr (Budbetjänt)
14/3 18:50:56
3
3.000 kr
14/3 18:50:56
1
3.200 kr (Budbetjänt)
14/3 18:52:32
3
3.400 kr
14/3 19:12:04
1
3.600 kr
14/3 19:16:17
4
Vinnande bud
14/3 19:22:37
1
4.000 kr
14/3 19:22:37
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
14 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, Mårten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier max ernst pierre hebey
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
Läs mer om Max Ernst
nr 1025 6008
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Litografi, Max Ernst (1891-1976), 65/79, Ur Pierre Hebey, "Festin X", 1974, bladets mått: 47x35
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 16:34:22 | 1 | 2.600 kr |
11/3 10:09:12 | 2 | 2.200 kr |
11/3 10:09:12 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
14/3 11:31:58 | 1 | 3.200 kr |
14/3 18:46:18 | 3 | 2.600 kr |
14/3 18:46:18 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
14/3 18:50:56 | 3 | 3.000 kr |
14/3 18:50:56 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
14/3 18:52:32 | 3 | 3.400 kr |
14/3 19:12:04 | 1 | 3.600 kr |
14/3 19:16:17 | 4 | Vinnande bud |
14/3 19:22:37 | 1 | 4.000 kr |
14/3 19:22:37 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
14 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier max ernst pierre hebey
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28